W piątek, 8 grudnia w filii bibliotecznej w Dunkowej, gościliśmy p. Urszulę Ewertowską, autorkę kilku książek, w tym jednej książki o Ziemi Milickiej.U.EWERT Spotkanie pn. “Po nitce do kłębka” miało uświadomić czytelnikom jak ważne jest posiadanie marzeń i realizowanie ich. Pani Ula na samym początku opowiedziała dzieciom o swojej przeszłości, między innymi o tym jak to się stało, że zaczęła pisać książki, i co lub kto był inspiracją do pisania. Następnie nasz gość przedstawił słuchaczom głównych bohaterów pierwszej powieści “Moja wyspa Bali”. Jak się okazało bohaterowie nie byli przypadkowi, ponieważ każda z tych postaci nawiązywała do przyjaciół z dzieciństwa Pani Urszuli. W książce można znaleźć przykłady gier i zabaw z lat, gdy pani Ula chodziła do szkoły. Najciekawszą grą dla czytelników okazała się gra w karty pt. “Pupa biskupa”, ponieważ nigdy wcześniej nie słyszeli o takiej zabawie. W trakcie spotkania pani Urszula często podkreślała, że ważne jest to, aby dzieci wychodziły z domu, spotykały się ze sobą, rozmawiały, bawiły się wspólnie, ponieważ w dzisiejszych czasach dzieci i młodzież spędzają wolny czas przy komputerach, laptopach i smartfonach. Dorośli również uzależniają się od elektroniki i zaniedbują relacje międzyludzkie, które są niezmiernie ważne. Na zakończenie można było zakupić książki z autografem pani Urszuli.