(…) oto fizycznie cała ja
psychologicznie – absolutnie zrównoważona
i równie absolutnie swoiście pokręcona
sprzecznościami wypełniona po brzegi
nigdy do końca nie wiadomo, co
we mnie siedzi.

Wierszem „Oto ja...” z tomiku „Zwyczajne życia dylematy” nasz gość, pani Nina Łozińska przywitała się z 50 osobową publicznością, zgromadzoną we wtorkowy, chłodny wieczór na spotkaniu poświęconym nowemu zbiorowi jej wierszy. Biblioteka, 12 grudnia, już po raz drugi, zorganizowała spotkanie autorskie pani Niny, na które zaprosiła sympatyków poezji i nie tylko. Publiczność i tym razem licznie przybyła, by przy filiżance aromatycznej kawy posłuchać fragmentów wierszy z najnowszego tomiku, i posłuchać przepięknej oprawy muzycznej, którą specjalnie na ten wieczór przygotowali uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu. Pani Nina nawiązała do ważnych przeżyć ze swojego życia, których następstwem było napisanie kilku, a może kilkunastu wierszy. Śmierć młodej osoby skłania do refleksji i nasuwa pytanie: dlaczego ?! W okresie tym powstaje wiersz „Po pogrzebie”. Poezja jest niewątpliwie lekarstwem dla duszy. Nasz gość wspominał również wyjazd na Ukrainę, pobyt w sanatorium i napisanie wiersza pt.: „Kijów”. Pani Nina stwierdziła, że pory roku to wielkie bogactwo dla pisarzy i poetów, ponieważ tyle się dzieje w przyrodzie, a przy okazji z nami i w nas. Jesień jest ulubioną porą poetki, nawiązując do jesiennego klimatu, powstało kilka pięknych wierszy np.: "Jesień znów", "Jesienna miłość" oraz "….nie zakwitnę".
Dwugodzinne spotkanie przeplatane było pięknymi, muzycznymi utworami. Gościnnie wystąpiły skrzypaczki: Oliwia Majer, Aleksandra Skowrońska, Milena Kawa, Malwina Fendorf – uczennice pani Grażyny Morawskiej. Akompaniowała im pani Anna Przewoźny nauczyciel ze Szkoły Muzycznej. W wykonaniu Pani Anny publiczność usłyszała również „Walca a- moll” - F. Chopina.

Nina Łozinska2Nina Łozinska3Nina Łozinska1