W dniach 8-15 maja 2018 r. odbywa się XV edycja programu „Tydzień Bibliotek”. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w333 0 poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasło „Tygodnia Bibliotek 2018” brzmi „DOwolność czytania”

W ramach trwającego od 8 do 15 maja święta milicka biblioteka przygotowała dla swoich Czytelników kilka atrakcji.

Tegoroczny tydzień dla naszych najmłodszych czytelników rozpocznie się 10 maja. Wtedy to zagości u nas teatr „Duet" z Krakowa z przedstawieniem „Sówka mądra główka". Spektakl ten obejrzą milickie przedszkolaki oraz nasi najmłodsi Czytelnicy w filii w Sułowie i Dunkowej, a dzień później w Czatkowicach.
10.05 w filii bibliotecznej w Gądkowicach odbędą się zajęcia plastyczne z wykorzystaniem starych książek pt. "W krainie wyobraźni ".
11 maja w Miliczu i Dunkowej odbędzie się spotkanie z panem Wojciechem Cesarzem, autorem książek dla dzieci, a w godzinach nocnych od 21:00 do 1:00 "Noc gier planszowych” w bibliotece w Gądkowicach.
14 maja, w Oddziale dla Dzieci oraz w filii w Sułowie gościć będziemy pana Marcina Pałasza, pisarza książek dla dzieci i młodzieży, autora słuchowisk.

Z okazji „Tygodnia Bibliotek” we wtorek, 15 maja o godz. 18:00 w sali kameralnej OK w Miliczu odbędzie się spotkanie autorskie z panią Iloną Felicjańską - modelką, II wicemiss polonia, prezenterką telewizyjną oraz autorką książek motywujących do lepszego życia. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Podobnie, jak w ubiegłym roku wszyscy mali Czytelnicy, którzy w terminie od 8 do 15 maja odwiedzą Oddział Dziecięcy wezmą udział w „Quizie wiedzy o literaturze dziecięcej". Dobre odpowiedzi premiowane będą upominkami. Taki Quiz odbędzie się również w naszych filiach w Gądkowicach i Czatkowicach.

W okresie od 8 do 31 maja w Wypożyczalni dla Dorosłych trwać będzie „Kiermasz książki bibliotecznej". Za symboliczną złotówkę można będzie nabyć interesujące książki z literatury pięknej oraz książki popularno-naukowe z różnych dziedzin wiedzy.