W nocy, z 16 na 17 czerwca, Biblioteka Publiczna w Miliczu po raz drugi zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników całonocną imprezę, tym razem była to „NOC Z MITOLOGIĄ GRECKĄ”. Spotkanie to ponownie poprowadził Dariusz Rekosz – pisarz, autor książek przygodowo - detektywistycznych i animator kultury.
O godz. 20 –tej grupa 21 uczestników w wieku od 10 do 14 lat przystąpiła do rywalizacji w mitologicznych konkurencjach. Podczas 10 godzinnej zabawy uczestnicy wykonywali indywidualnie bądź grupowo zadania wymagające logicznego myślenia, wyobraźni, kreatywności czy sprawności fizycznej. Poznali greckich bogów i boginie, ułożyli 12 znaków zodiaku, wykonali 12 prac Heraklesa, stworzyli swoje greckie wizytówki, wcielili się w projektantów mody starożytnej, rozwiązali zadanie z koniem trojańskim.
Wśród 11 konkurencji najwięcej emocji wzbudziły zadania na czas: Nić Ariadny, Moja grecka wizytówka, tłumaczenie fragmentu Mitologii z języka greckiego na język polski, układanie się w litery greckiego alfabetu, a także udział w wyprawie po złote runo, która polegała na rozwiązaniu szeregu zagadek logicznych.
Na zwycięzców konkurencji indywidualnych czekały nagrody książkowe.
Po zmaganiach mitologicznych przyszedł czas na odrobinę szaleństwa. Dzieciaki mogły potańczyć w rytm popularnych przebojów, a w przerwie między konkurencjami posilić się uwielbianą przez wszystkich pizzą. Noc z mitologią zakończyła się maratonem filmowym. O godz. 6-tej rano wymęczeni i zadowoleni uczestnicy wrócili do domów, deklarując, że czekają na kolejną propozycję nocnego spotkania w bibliotece.

NZM3NZM2NZM1