Po wakacyjnej przerwie, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, nasza biblioteka wznowiła działalność o charakterze edukacyjnym i kulturalnym. We wtorek, 17 września odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą, rysownikiem prasowym, ilustratorem oraz pisarzem literatury dziecięcej.
Pan Paweł jest współautorem cyklu książek „Zdarzyło się w Polsce”. Młodzi czytelnicy mieli szansę posłuchać ciekawostek historycznych od czasów Mieszka I, po czasy strajków robotniczych i powstania Solidarności. Dowiedzieli się m.in. Czy Jagiełło lubił się kąpać? Dlaczego król Mieszko był w dzieciństwie niewidomy? Dlaczego Kazimierza nazywano Wielkim? Autor z wielką pasją opowiadał o dawnych dziejach, wykonał też kilka rysunków, przedstawiających postacie polskich władców. Nasz gość mógłby tak opowiadać godzinami bo jak udowodnił na spotkaniu, historia wcale nie musi być nudna. Czas był jednak ograniczony, i po półtoragodzinnym spotkaniu uczniowie klas piątych musieli wrócić do zajęć szkolnych. W wydarzeniu uczestniczyło 60 uczniów ze SP nr 2 oraz SP nr 1 w Miliczu. Spotkanie nawiązywało do dziejów historycznych Polski i odbyło się w ramach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Paweł Wakuła – urodzony we Wrocławiu, obecnie mieszka pod Łodzią, na wsi, którą bardzo ceni, za spokój i bliskość przyrody. Jest absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych UMT w Toruniu. Publikował rysunki satyryczne w Gazecie Wyborczej, Super Expresie, Gilotynie, Wędkarzu Polskim, Przeglądzie Sportowym, od roku 1995 związany jest z Tygodnikiem Angora oraz Angorką, dodatkiem dla dzieci, dla których tworzy rysunki, collage i humoreski.

Wak1Wak2Wak3