25 września, Bibliotekę Publiczną w Miliczu odwiedzili aktorzy teatralni ze Studia Rozrywkowo-Teatralnego Duet z Krakowa. Biblioteka od wielu już lat zaprasza aktorów na spotkania z najmłodszymi czytelnikami. Repertuar teatralny „Duetu” jest różnorodny i zasobny, często z elementami edukacyjnymi. Tym razem spektakl „Koziołek Pacanołek” obejrzeli młodzi czytelnicy z filii w Czatkowicach oraz Dunkowej. Przedstawienie na podstawie bajki Kornela Makuszyńskiego "Koziołek Matołek" pokazało dzieciom, że przyjaźń to wartość nadrzędna w życiu każdego człowieka. Bez przyjaciół byłoby nam smutno i dlatego należy podtrzymywać stare znajomości, i oczywiście nawiązywać nowe. Dzieci miały także szansę wspólnie z Koziołkiem przeprowadzić sprawnie ewakuację w razie zagrożenia pożarowego, przypomniały sobie również numer do Straży Pożarnej. Przedstawienie niezwykle podobało się młodej publiczności, ponieważ wszyscy zostali włączeni do czynnego uczestnictwa w spektaklu.

kmd1kmdkmcz