W ostatni dzień listopada, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki spotkaliśmy się z podopiecznymi Domu Pomocy w Miliczu. Na tegoroczną andrzejkową imprezę przygotowaliśmy dużoandrzejki ciekawych zabawy. Dawniej za czasów naszych pradziadków takie spotkania były przy udziale tylko panien na wydaniu ale cóż by to był za wieczór bez kawalerów? Dlatego i tym razem ich nie zabrakło. Wszyscy przygotowali się znakomicie. Odświętne eleganckie kreacje, czerwone korale, usta w kolorze koralowym i ten błysk w oku. Oj działo się i było bardzo wesoło. Nie zabrakło oczywiście najbardziej znanej wróżby związanej z laniem wosku. W interpretowaniu woskowych kształtów liczyły się wszystkie spostrzeżenia i sugestie. Inne, również ciekawe wróżby przepowiadały miłosną przyszłość, wieczną miłość i prawie wszystkie dotyczyły spraw sercowych, niespełnionych marzeń i przygód. Staraliśmy się umilić ten czas wszystkim seniorom, wspólnie z panią Agnieszką Lewuchą, pracownikiem Domu Pomocy Społecznej i wolontariuszką, panią Agnieszką Bąk-Smyrnów. Bardzo zaangażowali się i pomagali nam wolontariusze z milickich szkół, którym bardzo dziękujemy. Dzięki nim wszyscy mogli sprawnie uczestniczyć w zabawach.