Od 4 do 8 lutego w gądkowickiej filii Biblioteki Publicznej w Miliczu odbywały się zajęcia feryjne, które przebiegały pod hasłem „Hece w bibliotece”. Pierwszego dnia uczestnicy zaczęli chyba od najtrudniejszego zadania, którym było szycie poduszek, jednak ku zaskoczeniu najmłodszych poszło ono naprawdę dobrze i na koniec wszyscy cieszyli się miękkimi poduszkami o różnych kształtach. Kolejnego dnia przyszła pora na wyklejanie. Z różnokolorowych bibułkowych kulek powstawały serca i zwierzęta. Natomiast w środę uczestników zajęć odwiedził gość specjalny – pan Włodzimierz Ranoszek, który przy dźwiękach liry korbowej opowiadał historie związane z Wrocławiem i innymi ciekawymi miejscami znajdującymi się na Dolnym Śląsku. Przedostatni dzień zajęć to warsztaty plastyczne i lepienie z masy solnej i tutaj wyobraźnia naszych małych czytelników nie zawiodła sprawiając, że powstały wszelkich kształtów i rozmiarów solne rzeźby, wśród których nie zabrakło serc, kwiatów, a nawet pizzy. Z kolei ostatniego dnia zajęć przy pomocy farb i taśmy malarskiej uczestnicy stworzyli różnokolorowe, abstrakcyjne dzieła sztuki. Tak więc cały tydzień w gądkowickiej filii bibliotecznej minął pod znakiem artystycznej pracy i tworzenia przeróżnych dzieł, które teraz z pewnością ozdabiają pokoje naszych małych czytelników.

Fer.Gce2019 1Fer.Gce2019 2. jpgFer.Gce2019 3. jpg