22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętują Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie odJak przedszkolaki narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Co każdy z nas może zrobić z tej okazji?
I właśnie na ten temat dyskutowaliśmy z przedszkolakami z Dz.O.R-Wych. w Miliczu, które dzisiaj odwiedziły nasza bibliotekę dziecięcą. Mimo młodego wieku dzieci miały dużo do powiedzenia. Cieszy nas fakt, że maluchy rozmawiają na ten temat w domu, w przedszkolu, że rośnie świadomość ekologiczna dorosłych i dzieci. W dzisiejszej dyskusji uświadomiliśmy sobie wspólnie, że dzieci od najmłodszych lat też mają obowiązek dbać o otaczający nas świat. Zasadźmy drzewa (oczywiście z pomocą dorosłych), zbierajmy makulaturę, codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną, ale przede wszystkim dbajmy o nasze podwórko, o otaczający nas teren, by zawsze było czysto, bezpiecznie i ładnie. Przyroda jest nam potrzebna do życia- czysta przyroda!!!