Jak co roku Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury zorganizowały tygodniowe półkolonie dla najmłodszych mieszkańców Sułowa. Na 20 dzieci w wieku 7 - 12 lat czekały bardzo ciekawe zajęcia, zarówno stacjonarne jak i wyjazdowe. Już pierwszego dnia wyjechaliśmy do Indiańskiej Wioski Pocahontas we Wrocławiu. Na miejscu dzieci uczestniczyły w grach i zabawach przybliżających kulturę i życie codzienne Indian. Przy okazji można było zdobywać różne sprawności, nauczyć się strzelać z prawdziwego łuku oraz grać na indiańskich bębnach. Zmęczeni, z pomalowanymi twarzami i niebieskim piórkiem we włosach, późnym popołudniem wróciliśmy do domów aby nabrać sił. Już następnego dnia bowiem, zaplanowano piknik rodzinny "Dla mamy, taty i małolaty". Oj działo się działo! Bardzo licznie zgromadzeni młodzi i trochę starsi mieszkańcy Sułowa mogli korzystać z różnych atrakcji: był dmuchany zamek, basen z kulkami, różne gry zręcznościowe oraz konkursy dla dzieci i dorosłych. Dla wszystkich przygotowano także soczki i grillowane kiełbaski. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też prelekcja, jaką wygłosiła pani Aleksandra, policjantka z milickiej Komendy Powiatowej. Trzeciego dnia pojechaliśmy do Katarzynowa, do Zagrody Pszczółki Przyjaciółki. W "pszczelej" scenerii poznawaliśmy tajniki życia tych pracowitych owadów. Można też było własnoręcznie wykonać świecę z naturalnego wosku. Kolejnego dnia odbyły się warsztaty plastyczne "Coś z niczego". Na kanwie papierowych rolek powstało mnóstwo fantastycznie kolorowych postaci zwierzątek. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Nadleśnictwa Żmigród. Wizyta nasza różniła się od innych tego typu wycieczek, ponieważ nasza grupa wzięła udział w konkursie pod tytułem "Przyjaciel lasu". Konkurs polegał na wykonaniu plakatu z wcześniej zebranych w lesie "skarbów". Komisja wyłoniła 6 najciekawszych prac, które przeszły do kolejnego etapu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Tegoroczny wypoczynek letni dla dzieci z Sułwa zorganizowały Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury, przy finansowym wsparciu pani sołtys Sułowa, Towarzystwa Przyjaciół Sułowa oraz firmy Tarczyński S. A. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

Moc wakacyjnych4Moc wakacyjnych2Moc wakacyjnych3