• Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size

Biblioteka Publiczna w Miliczu

56-300 Milicz, ul. Piłsudskiego 14
tel./fax. 71 38 40 096 e-mail: bibliotekamilicz@wp.pl

WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH
zaprasza w godzinach:
 
Poniedziałek 10.00 - 18.00
Wtorek 10.00 - 18.00
Środa 10.00 - 15.00
Czwartek 10.00 - 18.00
Piątek 10.00 - 20.00
Sobota 9.00 - 14.00
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.
Biblioteka Publiczna nawiązując do święta książki wyszła z inicjatywą odwiedzin milickich przedszkoli i czytania bajek milusińskim. 5 kwietnia bibliotekarki odwiedziły Przedszkole Niepubliczne „Świat Malucha” i spotkały się z dziećmi w czterech grupach. Było głośne czytanie, były rozmowy o książkach i bohaterach bajkowych. Na pytanie: ”jakie korzyści daje czytanie książek?”...czterolatek odpowiada „ rozwija wyobraźnię dziecka”. Odpowiedź tak wymowna, że aż cieszy serca dorosłych. Na zakończenie spotkania oczywiście były śpiewy i podskoki, radość była obopólna.
Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając maluchom miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości zostaną czytelnikami biblioteki.
Do przedszkola dostarczyliśmy też dwa pojemniki książek z biblioteki, właśnie po to, żeby zachęcić dzieci do odwiedzenia biblioteki dziecięcej, bo tam czeka na nich dużo, dużo więcej bajek.

SW2SM3SW1