Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.
Biblioteka Publiczna nawiązując do święta książki wyszła z inicjatywą odwiedzin milickich przedszkoli i czytania bajek milusińskim. 5 kwietnia bibliotekarki odwiedziły Przedszkole Niepubliczne „Świat Malucha” i spotkały się z dziećmi w czterech grupach. Było głośne czytanie, były rozmowy o książkach i bohaterach bajkowych. Na pytanie: ”jakie korzyści daje czytanie książek?”...czterolatek odpowiada „ rozwija wyobraźnię dziecka”. Odpowiedź tak wymowna, że aż cieszy serca dorosłych. Na zakończenie spotkania oczywiście były śpiewy i podskoki, radość była obopólna.
Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając maluchom miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości zostaną czytelnikami biblioteki.
Do przedszkola dostarczyliśmy też dwa pojemniki książek z biblioteki, właśnie po to, żeby zachęcić dzieci do odwiedzenia biblioteki dziecięcej, bo tam czeka na nich dużo, dużo więcej bajek.

SW2SM3SW1