10 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, gościliśmy w sułowskiej filii bibliotecznej Elizę Piotrowską, autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci. PisarkaEP spotkała się z uczniami SP w Sułowie.
Pani Eliza okazała się ciepłą i radosną osobą, świetnie nawiązującą kontakt z dziećmi. Maluchy z zainteresowaniem słuchały opowieści autorki. Sam fakt, że pisarka przyleciała do nas z Brazylii, a wcześniej mieszkała przez kilkanaście lat w Rzymie, był dla dzieci nie lada gratką. Do tych pięknych miejsc nawiązują historie, opisywane w książkach z serii o przygodach Cioci Jadzi. Szalona bohaterka jest ciocią, jaką każde dziecko chciałoby mieć. Jest dorosła, ale nie rozkazuje dzieciom, za to świetnie je rozumie i zawsze potrafi znaleźć radę, służy pomocą, a sama jej obecność dodaje odwagi. Taka Ciocia to skarb! Ale jak się okazuje, każde z dzieci taką "najfajniejszą na świecie "ciocię ma. I specjalnie dla takich cioć zostało ogłoszone w Sułowie „Święto cioci”, które będzie obchodzone właśnie 10 maja.
Druga część spotkania to zajęcia plastyczne, dzieci robiły kolorowe laurki, a każda z nich oznaczona została przez autorkę " pieczątką ważności'. Przed powrotem do szkoły, dzieci miały jeszcze szansę otrzymać autograf pisarki i zrobić wspólne zdjęcie.