W Tygodniu Bibliotek, gądkowicka filia przygotowała dla swoich czytelników różne atrakcje. Na wszystkich odwiedzających ją w tym czasie młodychTB czytelników czekał „Quiz wiedzy o literaturze”, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych, jak i ciut starszych.
Młodzież mogła wziąć udział w kolejnej już „Nocy w bibliotece”, która rozpoczęła się 12 maja o godz. 21:00. Na początek wspólnie zjedliśmy kolację, po czym przyszła pora na oglądanie fragmentów filmów, które przyprawiały wszystkich o „gęsią skórkę”, a żeby się jej pozbyć uczestnicy opowiadali sobie dowcipy, póki nie zmorzył ich sen.
W Tygodniu Bibliotek znalazły się także odwiedzin u „Jeżyków” - gądkowickich przedszkolaków. Na początek maluchy wysłuchały opowieści o Królewnie Śnieżce, a następnie ochoczo odpowiadały na pytania dotyczące bajkowych bohaterów. Oczywiście żadne z pytań nie sprawiło przedszkolakom problemu.

Podczas święta bibliotek, wspólnie ze Szkołą Podstawową we Wziąchowie Wielkim ogłosiliśmy konkurs graficzny na zakładkę do książki pn. „Rogów nie zaginamy, zakładki wkładamy”. Uczniowie muszą wykonać zakładkę, według własnego pomysłu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w pierwszych dniach czerwca.