Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Miliczu, tegoroczne zajęcia wakacyjne zorganizował w drugim tygodniu wakacji. Dwudziestoosobowa grupa młodych czytelników spotykała się w bibliotece codziennie, by spędzić ten czas bawiąc się i troszeczkę również „pracując”. Przez pierwsze dwa dni, uczestnicy zajęć próbowali zmierzyć się z twórczością pisarską. Powstały krótkie opowiadania o wakacjach, miłości do zwierząt, była również próba napisania kilku wierszy. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody książkowe. Uczestnicy zajęć podzieleni na grupy rozwiązali quiz o Miliczu i stworzyli plakat atrakcji turystycznych naszego regionu. Był czas na gry i zabawy, na wspólne projektowanie strojów ekologicznych i na tworzenie kwiatów z bibuły. Na zakończenie wakacyjnych spotkań, w piątkowe przedpołudnie przyjechał do nas Teatr Krak-Art z Krakowa z przedstawieniem „Stoliczku nakryj się”. Spektakl obejrzały dzieci biorące udział w zajęciach oraz gościnnie, maluchy z milickich przedszkoli, które przez cały rok regularnie odwiedzają naszą bibliotekę. Na widowni zasiadło około 120 osób, dodatkowo dwudziestoosobowa grupa młodych czytelników wzięła udział w warsztatach teatralnych.
Zajęcia wakacyjne już za nami, ale przed nami jeszcze półtora miesiąca wolnego czasu, więc życzymy naszym małym czytelnikom ciepłych dni, dużo ruchu na świeżym powietrzu i ciekawej, wakacyjnej lektury. Biblioteka dziecięca czynna całe wakacje, bez zmian. Zapraszamy!!!

WR3WR2WR1