Tradycyjnie już Biblioteka i sułowski Ośrodek Kultury zjednoczyły siły, by czas letnich kanikuł młodym ludziom uatrakcyjnić. Zajęcia wakacyjne rozpoczęły się tanecznym krokiem już 3 lipca. Warsztaty tańca nowoczesnego prowadzone przez instruktorkę centrum tańca Show Dance z Krotoszyna panią Annę Dąbrowską od zawsze cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży. Tak było i teraz. Naładowani pozytywną energią drugiego dnia wybraliśmy się do wrocławskiego Loopy's World – swoistego centrum rozrywki dla dzieci. W programie oprócz prawie trzygodzinnego szaleństwa był także przewidziany posiłek dla każdego dziecka – porcja frytek i lemoniada. I tutaj jest miejsce na pochwały – grupa okazała się zdyscyplinowana i zwyczajnie bardzo grzeczna.
Środa była dniem filmowym. Na ten czas sala widowiskowa Ośrodka Kultury przeobraziła się w salę kinową. A jeśli kino i film, to oczywiście popcorn- pyszny, świeży i jeszcze ciepły.
W czwartek pogoda okazała nam się bardzo życzliwa. Słońce i delikatny zefirek zachęcały do spaceru. Dlatego wybraliśmy się wszyscy na wycieczkę „Szlakiem Sułowa”.
7 lipca na scenie sułowskiego Ośrodka Kultury wystąpili aktorzy znanego krakowskiego teatru „Krak – ART.”. Tym razem zaprezentowali się w sztuce pt. „Książę i żebrak”. Przedstawienie przeznaczone było dla bardzo młodych widzów. Główne postaci to zwierzęta; dalmatyńczyk, pies, lis i kot. Przez to chyba właśnie cała historia była lepiej zrozumiana przez dzieci, które świetnie bawiły się i z ochotą uczestniczyły w przedstawieniu. Dodatkową atrakcją tego dnia stały się warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów. Młodzi ludzie mogli zapoznać się z kulisami pracy aktorów, a także mieli okazję odegrać rolę w przedstawieniu „Pinokio”.
Drugi tydzień wakacji rozpoczął się (z racji deszczowej pogody) zajęciami plastycznymi. W bibliotece z filcu powstały kolorowe zawieszki na okna oraz ciekawe zakładki do książek. Były też gry i zabawy ruchowe w sali widowiskowej Ośrodka Kultury. Wtorek i środa to dni „wycieczkowe”. Mieliśmy niepowtarzalną okazję obejrzeć od wewnątrz barokowy pałac znajdujący się w sułowskim parku.
Kolejnym etapem była wycieczka nad rzekę Barycz i do ośrodków wypoczynkowych. Celem był plac zabaw i boisko do gry w piłkę, ale przy okazji dzieci poznały nazwy gatunków roślin, które na co dzień mijamy obojętnie, czasem ich w ogóle nie zauważając.
Słoneczna pogoda nam sprzyjała i powrót „w mury” spotkał się z niechęcią ze strony wycieczkowiczów. Atrakcyjność podniosła obietnica losowania upominków. Było przy tym wiele śmiechu i okazji do „zamianek”.
Zakończeniem lipcowych wojaży wakacyjnych była wycieczka do wrocławskiego Hydropolis. W tym pięknym miejscu dowiedzieliśmy się czym jest obieg wody w przyrodzie, czemu służy woda w życiu człowieka. Mieliśmy także okazję zobaczyć pierwsze maszyny techniczne napędzane wodą. Poznaliśmy także gatunki głębinowych stworów wodnych, a także zaprzyjaźniliśmy się z rekinami.
Dalszy ciąg zajęć wakacyjnych planujemy na pierwszy tydzień sierpnia...

WLS3WLS2WLS1