Działający przy naszej bibliotece Dyskusyjny Klub Książki, dnia 27 września 2017 r. rozpoczął nowy sezon cyklicznych spotkań w Domu PomocyDKK wrzesien Społecznej w Miliczu pn. „PIĘKNO I PASJA”. Na spotkaniach tych wsłuchamy się w opowieści o ludziach z pasją. Przejdziemy ścieżkami ich życia. Ukażemy jak można pokierować swoim życiem na nowo, nadać nowy bieg ukrytym marzeniom. Bohaterami naszych opowieści będą ludzie, którzy marzą o wyprowadzce z miasta, bo kochają przebywać w miejscach otulonych lasem, łąkami i ogrodami. Marzą o tym, by wśród mnóstwa kwiatów, na ławeczce pod kasztanem, wypić dobrą kawę i zwyczajnie posłuchać własnych myśli.
Tematem naszego środowego spotkania była historia Ani i Darka. Opowieść o małżeństwie dla których dzień jak każdy inny toczył się własnym torem. Brakowało im odwagi aby zburzyć rytuał codzienności do czasu, gdy zobaczyli gospodarstwo położone tuż pod lasem, dom z czerwonej cegły pośród zielonych drzew. Miejsce, które miało swoja magię… Ich historia i sposób na nowe życie pokazuje jak można zrealizować swoje ciche marzenia i jednocześnie osiągnąć wielki sukces.
W spotkaniu uczestniczyła P. Anna Milian- dyrektor DPS. O miłą i domową atmosferę zadbała P. Agnieszka Lewucha – pracownik k.o.