Biblioteka Publiczna systematycznie od kilku lat popularyzuje głośne czytanie dla dzieci w ramach „Cała Polska Czyta Dzieciom".Obraz_002 Bardzo często  zaprasza na takie spotkanie specjalnych gości, którzy czytają dzieciom bajkę, ale również opowiadają o swojej pracy. Na spotkanie 31 marca  biblioteka zaprosiła Nadleśniczego Lasów Państwowych Oddziału Milicz pana Franciszka Biernackiego. Dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Miliczu pan nadleśniczy przeczytał bajkę Patrycji Zarawskiej o leśnym skrzacie  pt. „Leśni przyjaciele: Drzewo". Przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy m.in.: jakie zwierzątka żyją w lesie, jakie panują tam zwyczaje i jak należy zachowywać się spacerując po leśnych dróżkach. W drugiej części spotkania nadleśniczy opowiedział małym słuchaczom o pracy w lesie. Przedstawił mieszkańców lasu, opowiedział dzieciom o nietoperzach, które są bardzo pożyteczne, mianowicie wyłapują ćmy, które są szkodnikami drzew. Opowiedział również o ptakach, których na naszym terenie jest około 300 gatunków. Było również wiele pytań do naszego gościa. Dzieci pytały jak na naszym terenie zwierzątka przeżyły mroźną zimę. Na zakończenie spotkania pani Róża Kurzyńska-Bednarek  rozdała dzieciom książeczki pt. „Nadleśnictwo Milicz", kalendarze Ligi Ochrony Przyrody oraz cukierki. Dzieci w podziękowaniu za miłe spotkanie wręczyły nadleśniczemu i pani Róży laurki świąteczne oraz złożyły życzenia i zaśpiewały piosenkę.