W środę 24 marca 2010 Biblioteka Publiczna w Miliczu w ramach akcji „Cała Polska CzytaObraz Dzieciom" zaprosiła Józefa Nowaka, dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Miliczu, na spotkanie z przedszkolakami. Biblioteka systematycznie popularyzuje czytanie dzieciom i w ramach ogólnopolskiej akcji, stwarza milusińskim szanse na częstszy kontakt ze słowem pisanym. Na spotkanie przyszły dzieci z zerówki z Przedszkola Samorządowego w Miliczu. Pełne skupienia słuchały pana dyrektora, który przeczytał im bajkę pt.: „Wizyta dobrej wróżki". Bajka opowiada o Kasi i Filipie, którzy przeżyli niesamowitą przygodę. Kiedy wieczorem myli  się w łazience, odwiedziła ich dobra wróżka Zenobia, która opiekowała się ząbkami wszystkich dzieci. Opowiedziała im jak należy myć zęby, aby zawsze były czyste. Po przeczytaniu książki pan Józef Nowak opowiedział dzieciom o swojej pracy , o zadaniach sanepidu oraz odpowiadał na pytania dzieci, które pytały min.: o to, czym jest zdrowa żywność i jaką rolę odgrywają bakterie. Dzieci w podziękowaniu za miłe spotkanie wręczyły panu dyrektorowi własnoręcznie wykonaną laurkę. Pan dyrektor natomiast rozdał dzieciom owoce i kolorowanki.