W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" zaproszenie do czytania bajek przyjął ksiądz Waldemar z Kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Spotkał się 24 listopada 2011 r.
w bibliotece z dziećmi z Przedszkola Samorządowego. Ze względu na zbliżający się czas odwiedzin św. Mikołaja ksiądz przeczytał przedszkolakom opowiadanie Małgorzaty Bednarskiej-Moskwy pt."Wielki darczyńca".Głównym bohaterem bajki był chłopiec o imieniu Mikołaj, który otrzymał od ojca wielki majątek. Gdy dorósł postanowił, że podzieli się tym bogactwem z biednymi dziećmi. Jak postanowił tak zrobił. Zaczął rozdawać ubogim paczki i zawsze robił to w skrycie. Nie chciał rozgłosu, a wszystko to działo się dawno temu w mieście Myra na terenie dzisiejszej Turcji. Po wielu latach Mikołaj został wybrany biskupem, a po jego śmierci Kościół ogłosił go świętym. Po przeczytaniu bajki dzieci miały kilka pytań do księdza Waldemara m.in.: czy ksiądz może jeździć autem; co chciałby dostać od św. Mikołaja oraz czy jeździ rowerem tak jak ksiądz Mateusz z serialu telewizyjnego. Na koniec spotkania ksiądz zaprosił dzieci do kościoła 6 grudnia i obiecał, że w tym dniu Mikołaj na pewno będzie w kościele. Powiedział również dzieciom o akcji „Jeden złoty dla św. Mikołaja", chodzi o pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich. Przedszkolaki podziękowały księdzu gromkimi brawami.