Zima, zima pada śnieg a zwierzęta nie mają co jeść. Jak należy dbać o zwierzęta młodzi czytelnicy mogli dowiedzieć się ze spotkania w bibliotece organizowanego w ramach Akcji Cała Spotkanie_z_nadleniczym_007 Polska Czyta Dzieciom i z okazji przypadającego 11 lutego Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Zaproszenie do biblioteki przyjął Nadleśniczy Lasów Państwowych w Miliczu pan Roman Palewski. Mimo mrozu szczypiącego w noski przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego dnia 8 lutego 2012 r. całą grupą przybyły do biblioteki. Z wypiekami na twarzach wysłuchali opowiadania Marii Kownackiej "Zimowe pogotowie", które przeczytał Pan Roman. Z opowiadania dzieci dowiedziały się, kto zimą udziela pomocy głodującym i chorym zwierzątkom. Gdy bajka się skończyła, dzieci bardzo chętnie wysłuchały wszelkich porad pana nadleśniczego. Dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w naszych milickich lasach, jak należy o nie dbać w okresie zimowym, gdy temperatura spada poniżej zera i pada śnieg. Kto dokarmia zwierzynę i czy każdy z nas może zanieść do lasu żywność. Po prawie godzinnym spotkaniu dzieci gromkimi brawami podziękowały panu nadleśniczemu za tak interesującą pogadankę a od pana Romana otrzymały worek słodyczy.