Dnia18 kwietnia 2018 r. w zaprzyjaźnionym z biblioteką Domu Pomocy Społecznej odbyło się kolejne spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książkidrugie życie pn. „PIĘKNO I PASJE”. Tym razem tematem przewodnim była historia niezwykłej kobiety Pani Moniki Kuszyńskiej - byłej wokalistki zespołu Varius Manx. Spotkanie to nie było przypadkowe, gdyż kilka dni temu w Miliczu odbył się koncert charytatywny z udziałem P. Moniki. Jest to postać tak emanująca ciepłem, w której tkwi wielka siła i piękno samo w sobie, że warto było zapoznać naszych klubowiczów z jej historią. Na spotkaniu porozmawialiśmy sobie o życiu, które nie zawsze układa się po naszej myśli. Taka historia spotkała właśnie naszą bohaterkę. W swojej autobiograficznej książce „Drugie życie” pani Monika nie skupia się jedynie na bólu poniesionym po wypadku, ale opowiada również o swoim dzieciństwie, początkach kariery, o współpracy z zespołem Varius Manx. Dla pani Moniki wypadek i jej niepełnosprawność dały początek nowego życia. Dlatego w dalszej swojej drodze życia i kariery pomaga innym przezwyciężyć ból, którego sama doświadczyła. Podsumowując nasze spotkanie doszliśmy do jednoznacznego wniosku, ze każde wydarzenie w naszym życiu może być szansą na nowe życie. A przy okazji zachęcamy wszystkich do przeczytania tej fascynującej lektury.