Dnia 28 listopada w czwartkowe przedpołudnie spotkałam się z seniorami Dyskusyjnego Klubu Książki. Uśmiech nalistopad2 ich twarzach mówi sam za siebie. Znowu się spotykamy i znowu sobie poczytamy - zrymowało się pani Tereni. Zaproponowałam książkę o wielkich  tajemnicach i sile uczuć. Wzruszającą opowieść o rodzinie, pełnej ciepła i uroku. Książka, która zostaje w sercu - na długo. Akcja książki Tydzień w zimie Marci Willett toczy się w przepięknym miejscu - Kornwalii, gdzie położona jest posiadłość Moorgate. Zamieszkująca tam Maudie po śmierci męża zamierza sprzedać dom. Selina - pasierbica Maudie jest z tej decyzji niezadowolona. Ogłoszenie o sprzedaży jednak się ukazuje i niesie za sobą niezwykłe wydarzenia i problemy.  A jakie dowiemy się na następnym spotkaniu. Polecamy książkę, ponieważ czyta się ją fantastycznie. W drugiej części nie zabrakło  wróżb Andrzejkowych, które otwierają wszelkie sekrety i tajemnice. „Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby. Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie. Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych magicznych dni w roku. Nie zapominajmy o darowaniu odrobiny radości  i zabawy osobom starszym.