Zaczynamy Nowy Rok 2014 nierozłącznie z tą samą grupą, a i nowych bywalców nie zabrakło. Książka jak zawsze jestIMG_0201 nierozłącznym elementem naszych rozmów. Zaciekle i wnikliwie rozwiązujemy fabułę powieści. Odgadujemy posunięcia bohaterów i dopowiadamy puentę.  Pomysłów na nową formę spotkań też nie brakuję. W drugiej części spotkań zatytułowanej „Więcej niż wspomnienia..." każdy z uczestników dzieli się skrawkiem przeżyć swojego życia. Przemierzać będziemy  po różnych zakątkach naszej ziemi. Odkryjemy karty naszego życia. Pokonamy przeszkody mijających lat. Pamiętnik mojej babci... Pierwszy w tym roku temat do dyskusji  to Wspomnienia sprzed lat, do których powracamy myślami albo głęboko skrywamy. ...Głębokie spojrzenie, mocniejsze bicie serca, w oddali muzyka... Pierwszy taniec, potem list miłosny, pierwsza randka... Nie jednemu panu zaiskrzyło w oku od wspomnień. Panie zaś zarumieniły się  na twarzy. Po przeczytaniu fragmentu wiersza RUMIENIEC pani Iwonka ochoczo wyrwała się do opowiedzenia nam o swoich pierwszych i niezapomnianych chwilach uniesień, radości i uczuciach do drugiej osoby. Jak sama mówi miłość jest jak walc Chopina: stanowi całość chociaż przemija i powraca, miłość jest natchniona w rytmie i kusząca do tańca. Czy życie u boku ukochanego męża, w domu z ogrodem jest ucieleśnieniem wyśnionego szczęścia  i miłości. Co odnajdziemy w doskonałej powieści Harlana Cobena Zostań przy mnie? - przeczytajcie sami. Polecamy! Miłośnicy książek DKK w Miliczu.