30 października w sułowskiej filii odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Po raz drugi omawialiśmy na nimKat._Katastrofy fragmenty książki "Mechanik Dusz: Autowiwisekcja" miliczanki Roksany Kulik. Tym razem był to rozdział zatytułowany  „Katastrofalne katastrofy".

Opowiada on o trzech dziewczynach, które wynajęły mieszkanie. Chcąc je urządzić po swojemu postanowiły  pozbyć się starych i niechcianych "gratów". Okazało się to jednak  zbyt trudne i uciążliwe, gdyż we wszystkich szafkach, szafeczkach a nawet w lodówce znajdowały się......... kiszone ogórki. O pomoc w uprzątnięciu mieszkania lokatorki poprosiły  sąsiadów studentów. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że  ta prześmieszna, okraszona czarnym humorem historia związana z ogórkami zdarzyła się naprawdę.  Fakt ten  wprawił uczestników DKK w jeszcze lepszy nastój. Aby uwiecznić „Katastrofalne katastrofy" na zakończenie spotkania zrobiłyśmy zwariowaną sesję zdjęciową, oczywiście  z kiszonymi ogórkami w roli głównej.