Ostatnie spotkanie DKK z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przebiegło w bardzo odświętnej atmosferze. Na stołach powiewały flagi Polski, wDKKmaj oknach biblioteki umieszczono bukiety papierowych kwiatów, w kolorach i barwach ojczystych. Powodem świętowania było upamiętnienie wydarzeń majowych. Maj to miesiąc szczególny w historii Polski. Dzień 1 maja to Międzynarodowe Święto Pracy, obchodzone nie tylko w Polsce, ale również i na świecie. 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych losach historii Polski. Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku. Obraz tych majowych wydarzeń sprzed lat, obejrzeliśmy na dużym ekranie, korzystając z materiałów Polskiej Kroniki Filmowej. Krótkometrażowe filmiki ukazywały charakter tamtych lat i były przykładem zmian, jakie miały miejsce w Polsce. Wiersze i popularne piosenki towarzyszące obchodom majowym, nastroiły nas do wspólnych wspomnień.