„Żyję w świecie marzeń, gdzie znalazłem bajki. Wierzę w ludzi, patrzę w oczy, jem pierogi z jagodami. Kocham dzieci,Zawadkagwiazdy i drożdżówkę........." - tak o sobie mówił nasz gość, który w piątek 27 lutego odwiedził Bibliotekę Publiczną w Miliczu oraz filię biblioteczną w Sułowie, spotykając  się z najmłodszymi czytelnikami.
Michał Zawadka, bo o nim mowa to człowiek o wielu zdolnościach i zainteresowaniach - autor książek dla dzieci, aktor, konferansjer, animator publiczności, mówca inspiracyjno-motywacyjny, i długo można by jeszcze wymieniać czym zajmuje się pan Michał, bo osobowość ma bardzo bogatą.
Nasz gość realizuje wielką misję wychowywania młodych pokoleń w oparciu o ważne wartości. Podpisuje się pod słowami Einsteina, że „wyobraźnia jest wszystkim, pokazuje jakie atrakcje czekają nas w życiu".
Tytuł warsztatów, z którymi pan Michał przyjechał do nas  na  spotkanie z uczniami kl. II S.P. Nr2 oraz S.P. w Sułowie brzmiał „ Nauka w codzienności, ciekawostki świata natury - pompowanie wyobraźni".
Autor przywiózł  swoje książki napisane  dla dzieci, przeczytał kilka wierszy i zachęcił do czytania literatury. Następnie skupił się na temacie warsztatów. Spotkanie trwało półtora godziny i okazało się tak interesujące, że dzieci bardzo uważnie  słuchały, przez cały czas były skupione  i ani razu nie padło pytanie „kiedy koniec?". W czym tkwił sukces tak dobrego odbioru?
Wydaje nam się, że pan Michał nie tylko bardzo ciekawie opowiada o świecie wynalazków, ale również jego zachowanie, aktorskie ruchy i czyny bardzo przyciągają uwagę odbiorcy. Dzieci pochłaniały każdą wiadomość przekazaną przez naszego gościa.  Dowiedziały się np. co ma wspólnego śmigło samolotu z liśćmi klonu, co łączy zbroję rycerską z pancernikiem oraz dlaczego modliszka jest królową miłości. Wielkie „och" zrobiły dzieci na widok pana Michała, który stanął na rękach i tak sobie przez minutę „stał do góry nogami", bez większego wysiłku. Okazało się, że zawodowo pracuje również jako kaskader filmowy, co bardzo spodobało się chłopcom. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali z papieru i balonów rakietę z silnikiem odrzutowym i „wysłali ją w kosmos". Spotkanie było niezmiernie interesujące i bardzo edukacyjne. Obiecujemy, że pan Michał Zawadka spotka się jeszcze z naszymi czytelnikami, bo takich spotkań warsztatowych ma jeszcze kilka, oczywiście na inne tematy.
Mówimy więc „do zobaczenia".