V Konkurs Poezji Śpiewanej im. Agnieszki Osieckiej, który we wtorek 30 marca 2011 r. zorganizowała Biblioteka Publiczna w Miliczu  i Ośrodek Kultury w Miliczu,osiecka_038 już za nami. Wzięło w nim udział 24 solistów i 4 zespoły. Od pierwszej edycji konkurs gromadzi sporo uczestników zarówno z powiatu milickiego, jak i z ościennych miejscowości. W tym roku wystąpili reprezentanci Zdun, Oleśnicy, Sycowa, Boguszyc, Krotoszyna oraz Milicza i Wróblińca. Soliści prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne i zespoły.Uczestników oceniało jury w składzie: Elżbieta Orzechowska dyr.  Biblioteki Publicznej w Miliczu, Edyta Jachimowska dyr. Ośrodka Kultury w Miliczu, Krystyna Mielnik malarka i była dyr. Szkoły Muzycznej w Miliczu oraz Magdalena Wachowiak nauczycielka języka polskiego.
W kategorii : uczniowie gimnazjum wygrali plasująć się na I miejcu Pola Dziedzic z Gimn. AD ASTRA w Miliczu zaśpiewała utwór autorstwa Agnieszki Osieckiej „Czarne Perfumy"  i Michał Matyszczak gimnazjalista reprezentujący Centrun Kultury w Sycowie, II miejsce zdobyła Paulina Sławenta  za utwór „Bombonierka" a III miejsce zajęła Arleta Abrantowicz z Gimn. w Miliczu.W kategorii uczniowie szkół średnich triumfowali: zdobywając I miejsce Sławomir Banaś z Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w, II miejsce ex aequo - Donata Skop z I LO w Krotoszynie i Marzena Patalas z ZS w Krotoszynie za utwór „Polska Madonna". II miejsce zajęła Małgorzata Patalas ze Zdun za utwór "Nie żałuję".Wyróżniono w kategorii zespoły duet Alicję Dąbrowską i Michała Matyszczaka z CK w Sycowie.
Na zwycięzców  czekały nagrody m.in. książkowe ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Miliczu oraz  dyplomy dla uczestników i podziękowania dla opiekunów szkół.